Jelenlegi hely

Erre figyelj babamérleg kölcsönzésénél!

Oké, döntöttél: kölcsönözni szeretnél babamérleget. Ha még nem tudod, hogy vásárolj vagy bérelj, itt kaphatsz segítséget. De tudod-e, hogy mire érdemes figyelned a kölcsönzésnél? Mire kérdezz rá a bérlés előtt? Hoztam Neked néhány hasznos tanácsot.

Milyen készüléket adnak bérbe?

Vannak kölcsönzők, ahol részletes leírást találsz a babamérlegről, sőt használati útmutatót is mellékeltek, de a többségnél ez a weboldalon nincs fent. Ha pedig egy telefonszámot kaptál az ismerősödtől „náluk lehet kölcsönözni” alapon, kérdezz rá akár a típusára is, hogy utána tudj nézni a neten, hogy megfelel-e nektek. Legtöbben Momert márkájú babamérlegekkel foglalkoznak a megbízhatóságúk és a magyar szervízelés miatt.

Egyet leszögezek: grammra pontos babamérleggel még nem találkoztam. Így ha valaki azt mondja, hogy az ő készülékük bizony ilyen, legyél nagyon óvatos, és nézz inkább utána a neten.

Van-e kaució?

A fizetési feltételeket sem árt az elején tisztázni. Több helyen ugyanis kauciót kérnek, és akár több hónapot is ki kell fizetni előre. Olyanról még nem hallottam, hogy kaució nélkül, utólag – a tényleges bérlés alapján – kell fizetned a készülékért. A fizetés történhet készpénzzel, vagy ha egy nagyobb üzletben kölcsönzöd, akár bankkártyával is. Érdemes rákérdezned, hogy hosszabbításkor lehet-e utalást is választani, vagy minden egyes hosszabbításkor fel kell keresned a kölcsönzési helyszínt.

Mi történik, ha nincs szükséged a készülékre?

Az nem kérdés, hogy a szerződés lejárata előtt visszaviheted a már nem használt mérleget, de hogy kapsz-e vissza pénzt, az már bizony izgalmasabb terület. Van, ahol van egy minimum idő (legtöbbször 2 vagy 3 hónap, amit mindenképpen ki kell fizetned, akár fogod addig használni, akár nem) és van, ahol akár 1 hónapra is kölcsönözhetsz. A szerződésnek pedig rögzítenie kell, hogy adnak-e vissza bármekkora összeget is, vagy sem, és ha igen, milyen feltételek teljesülése esetén lehetséges ez.

Ha meghibásodik, biztosítanak-e cserekészüléket?

Előfordulhat ugyanis, hogy pont hétvégén, ünnepnap üt be a krach, és akkor bizony mérleg nélkül maradhattok, ha nincs „ügyelet” náluk, vagy pár napot igényel, amíg eljuttatják hozzád futárszolgálattal a cserekészüléket.

Hogy tudom átvenni a készüléket?

Ha vállalnak kiszállítást, akkor szinte biztos, hogy plusz díja van. Sok helyen nem is minden nap és az általad kért időben történik a házhoz szállítás, vagy eleve futárszolgálattal végzik, így ha azonnal szükséged van egy készülékre (például a kórházból hazajövet napján jutott eszedbe, hogy be kellene szerezni), akkor bizony a legtöbb esetben neked kell elmenni érte. Figyelj arra, hogy vannak olyan kölcsönzők, ahol eleve csak az viheti vissza a készüléket, aki elhozta. Így ha például az apuka menne el érte, aki amúgy külföldön dolgozik, érdemesebb egy rokont megkérnetek, aki a visszavitelkor is biztosan itthon fog tartózkodni.

Miután a begyűjtött információk alapján sikerült kiválasztanod a számodra szimpatikus kölcsönzőt, érdemes ezekre is figyelned!

Szerződés

Számomra még mindig érthetetlen, amikor az ügyfelek arról mesélnek, hogy az előző gyerkőc mérlegének kölcsönzésekor nem írtak alá szerződést a kölcsönzővel. Szóval induljunk ki abból, hogy van szerződés, és akkor pedig érdemes is átolvasnod. Kiderülhetnek ugyanis olyan részletek, amiket telefonban nem kérdeztél meg, a kölcsönző pedig nem hívta fel külön a figyelmedet, de neked mindenképpen fontos lehet.

Tartozékok, használati útmutató

Győződj meg arról, hogy mindent átvettél/átadtak, ami a szerződésben is szerepel.

Elem

A kölcsönzők a mérleget működésképes állapotban kötelesek átadni, ami azt jelenti, hogy elemet is biztosítanak hozzá. A kölcsönzés időtartama alatt azonban Neked kell cserélni, ha lemerülne, így mindenképpen szerezz be otthonra pótelemet. Tudod, mindig pont akkor fogy ki, amikor szükség lenne rá.

Számla

Mindig kérd és őrizd is meg, mert ha vitás helyzet áll elő, ezzel tudod bizonyítani, hogy meddig is rendezted a bérleti díjat.

Van még kérdésed? Ne habozz, tedd fel nyugodtan!

Dr. Regősné Oláh Zsanett - Szegedimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

Tanító nénik, kisgyerekes szülők, most főleg rátok gondoltunk! Idén egy újdonságot készítettünk olvasóinknak. Fókuszban a találos és talányos kérdések!
2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

A tervezést soha nem lehet elég korán elkezdeni! Mutatjuk a 2025-ös ünnepeket és a hosszú hétvégéket rímekbe szedve:
Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére