Jelenlegi hely

Tudtad? Babaöbölnél nem minden légzésfigyelő használható!

Egyre gyakrabban merül fel, hogy a szülők babaöbölben vagy más néven szülői ágy mellé helyezhető babaágyban altatják gyerkőcüket. Ez nagyon kényelmes megoldást jelent az anyukának, mivel ha megéhezik éjszaka a baba, nem kell felkelnie. 

Sokféle változata van, és fontos is tisztázni a légzésfigyelő vásárlása/kölcsönzése előtt, hogy melyik típusú babaöbölről van szó.

Nem minden típusnál használhatók a "klasszikus", érzékelőlapos légzésfigyelők.

Azok a készülékek, amik 1, 2 vagy akár 3 érzékelőlappal rendelkeznek, a csecsemő légzését és mozgását figyelik. Ha olyan babaöböl kerül beszerzésre, amit a szülők a saját ágyukhoz tudnak rögzíteni, akkor bizony fenáll a veszélye, hogy a felnőttek levegővételét, forgolódását is figyelembe veszi a légzésfigyelő. A gyártók ilyen esetre egyáltalán nem ajánlják ezeket a készülékeket.

Ha a babaöböl szabadon álló (nem rögzített a szülői ágyhoz), és lehetőség van bizonyos távolságra elhelyezni a szülői ágytól, akkor az érzékelőlapos légzésfigyelők is szóba jöhetnek.

Kép forrása: Chicco weboldal

Felmerül a kérdés: mégis hány centire kell eltolni a babaöblöt

Az ügyfeleimnek minden esetben azt mondom, hogy ezt a helyszínen lehet centire pontosan letesztelni. Természetesen nem méterekre kell gondolni, és van olyan gyártó terméke, aminél akár 10-15 centiméteres távolság is elég szokott lenni.

Hogy történik a "centik tesztelése"? Azt szoktam javasolni,  hogy a szülő feküdjön be az ágyba, és tegyen úgy, mint ha aludna (szuszogjon, forgolódjon, horkoljon, ki, hogy szokott). A babaöbölbe ne kerüljön be a csecsemő, és azt akkora távolságra kell eltolni a szülői ágytól, hogy a légzésfigyelő megszólaljon. Itt ugyanis már nem veszi figyelembe a szülő levegővételét, mozgását. Éredemes pár centit ráhagyni, és minden személlyel letesztelni, aki a baba mellett alszik.

Milyen légzésfigyelőt használhatok rögzített babaöbölnél?

Ebben az esetben a pelenkára csíptethető légzésfigyelőket szoktam ajánlani, ami a csecsemő finom hasi légzőmozgását érzékeli.

Természetesen itt is nagyon fontos a tesztelés, az alvási szokások ismerete, mert előfordulhatnak külső forrásból eredő mozgások, vagy rezgések. Igen, ha a szülő mondjuk "körtáncot jár" az ágyban több mint 20 másodpercig, és ez idő alatt a baba légzése leállt, akkor bizony a készülék nem fog jelezni.

Összegezve: babaöböl esetén is lehet használni légzésfigyelőt, csak nem mindegy, hogy melyiket. Mielőtt a készüléket "élesben is bevetnék" a szülők, teszteljék a szoba adottságait és az alvási szokásokat figyelembe véve!

Nagyon jó babázást kívánok!

Dr. Regősné Oláh Zsanett

Szegedi Babavár Kölcsönző tulajdonosa, aki több mint 11 éve foglalkozik babakellékek bérbe adásával

Elérhetőség: https://www.facebook.com/szegedibabavarkolcsonzo

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Az idő mindig kevés, de 20 percet szánhatunk az egészséges, frissen készült ételre! Saláta, lepény, leves és egy desszert is jutott a végére ajánlónknak.
Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére