Jelenlegi hely

Jó úton járok? - Ebből a 10 kérdésből kiderül!

Hú, de gyorsan eljött a tavasz! Ahogy hirtelen újjáéled a természet, szép lassan újjáéledünk mi is, és április környékén egyszercsak rádöbbenünk, milyen sok idő eltelt már az évből. Ezt a felismerést általában egy gyors számadás is követi: Hogy is állunk az év elején kötött fogadalmakkal? Megmaradt a januárban kitalált új szokás? Be tudtuk építeni az életünkbe? Szerves részévé vált a mindennapjainknak? Vagy inkább megpróbálunk gyorsan másra gondolni, és elfelejteni, hogy idén sem tudtuk megtartani semmit a januári nagy elhatározásokból, mert mindig a család az első, ami mellé mi már csak bajosan férnénk be...

Jó hír, hogy a tavaszi hónapok energiáját nagyon jól ki lehet használni, és én mindig inkább arra szavazok, hogy ha van egy rég kitűzött célunk, még ha kis csúszással is, de vágjunk bele a megvalósításába! Pár kimaradt hónapot könnyedén be lehet pótolni, csak egy cél és elszántság kell hozzá, esetleg egy kis segítség, hogy ezúttal tényleg sínen tudjunk maradni. 

Ilyen támasz lehet például egy coach, aki nem mentorál, nem tréningel, nem ad tanácsod és nem folyamatosan a múltban keresi az elakadás okait. A coach olyan, mint egy személyi edző: látja a képességeinket, erőforrásainkat és bízik abban, hogy ahogyan erősödünk és egyre inkább megismerjük saját értékeinket, úgy szép lassan kezdünk bízni is azokban, hogy aztán saját erőnkből fussunk be a célba. A coach nagyon sok kérdéssel dolgozik, melyek megválaszolása révén egyre mélyebb önismeretre tehetünk szert, és ez lesz a kulcs a célunk eléréséhez. Milyen gyors ez a folyamat? Elég lehet kéthetente kitűzni egy-egy találkozót, ennyi idő alatt már lehet haladni és kézzelfogható részeredményeket elérni.

Ha nem akadtunk el az év eleji fogadalom megvalósításában, de esetleg nagyobb lépésekben szeretnénk haladni, csak nem tudjuk, hogyan is gyorsíthatnánk fel a folyamatot, akkor is érdemes az alábbi kérdéseket megválaszolni:

1. Milyen célt tűztem ki év elején?

2. Olyan cél ez, amit legbelül is igazán akarok? Vagy inkább el kell érnem?

3. Milyen érzés, ha a cél elérésére gondolok? Lelkesedéssel tölt el?

4. Mi motivál, miért szeretném elérni azt a célt?

5. Ha most azonnal elérhetném, ”magadhoz venném”? Ha nem, miért nem?

6. Mi a jó a jelenlegi helyzetben, milyen előnyeim vannak belőle?

7. Milyen szokással kellene felhagynom ahhoz, hogy könnyebben elérjem?

8. Milyen forrásokra támaszkodhatok, hogy elérjem a célom?

9. Mire lenne még szükségem a cél eléréséhez?

10. Mi az a három lépés, amit a következő héten és a következő hónapban meglépek a célom érdekében? (Le is kell írni külön-külön!)

Ha úgy érezzük, hogy minden rendben van, és ideálisan haladnak a dolgaink, akkor is érdemes egy kicsit elgondolkodnunk, hogy napról-napra hogyan fejlődünk, mennyire vagyunk elégedettek az életünkkel, vagy van esetleg olyan, amin változtatni szeretnénk. Az alábbi kérdések megválaszolása segít összegezni a mindennapjainkat és tényleg csak pár percet vesz igénybe, nem több többoldalas naplóírásról van szó:

- Mi volt a mai napom sikere? Miért vagyok ma hálás?

- Mit tettem ma a célom eléréséért?

- Mi térített el vagy tartott vissza?

- Mit tanultam ma – akár magamról?

- Elég kedves voltam magadhoz? Hogyan beszélek magammal, hogyan gondolok magamra?

- Mit tetten ma magamért, fordítottam időt magamra?

Ha pici babával vagyunk otthon és éppen az ő ellátása és a saját magunk életben tartása a legnagyobb célunk a következő hónapokra, akkor annál is fontosabb a kis sikerek megünneplése, hogy hálásak legyünk az apró dolgokért is és nem utolsó sorban, hogy ne csak a környezetünkkel legyünk kedvesek, hanem magunkkal is, tiszteljük, vegyük figyelembe saját igényeinket és szánjunk időt azokra.

 


Szabó-Máthé Hanga
életvezetési és anya coach, anyacoaching.hu

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg másokkak is!
                               

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére