Jelenlegi hely

SZÓLJ A (LEENDŐ) FŐNÖKÖDNEK!

GYES/GYED/GYET-ről visszatérő szülők alkalmazása esetén a munkáltató jelentős összeget takaríthat meg. Ha a kisgyermekes szülő tisztában van ezzel, sikeresebben helyezkedhet el a munkaerőpiacon, vagy térhet vissza korábbi munkahelyére. 

A munkaadónak az első két évben egyáltalán nem kell szociális hozzájárulási adót és szakképzési hozzájárulást fizetnie 100.000 Ft-ig, a harmadik évben pedig a szociális hozzájárulási adónak csak a felét, azaz 9,75%-ot fizet a 19,5% helyett.

Nagycsaládos szülők esetén összesen 5 évig jár a kedvezmény: az első 3 évben 100%, a további két évben 50%-os mértékben.

Számos munkáltató esik el a fenti kedvezménytől, mert nincs tisztában a szabályokkal

Jellemző félreértés, hogy a munkáltató azt gondolja: csak a tőle szülési szabadságra távozó, majd visszatérő dolgozó után vehető igénybe, vagy épp ellenkezőleg: csak új alkalmazott után jár a kedvezmény. Pedig a kedvezmény bármely kisgyermekes munkavállaló után érvényesíthető, akkor is, ha a korábbi munkahelyén már igénybe vettek utána kedvezményt.

Fontos, hogy a munkaadó akkor is jogosult a kedvezményre, ha a szülő még GYES-en /GYED-en/GYET-en van, és akkor is, ha már nem részesül a támogatásban, az ellátások folyósításának megszűnését követő hónaptól számított 45. hónap végéig, de legfeljebb 3 évig.

Tehát: ha gyermekvállalás után térnél vissza a munka világába akár a korábbi, akár új munkahelyre, feltétlenül tájékoztasd a munkáltatót arról, hogy ha téged alkalmaz: a foglalkoztatásod sokkal kevesebbe kerül neki, mint más munkavállalók esetén.

A munkaadó akár a teljes bérköltséget „megspórolhatja” GYES/GYED/GYET-ről visszatérő, regisztrált munkanélküli alkalmazása esetén, meghatározott ideig, különféle konstrukciókban. Erről az állami foglalkoztatási szervként eljáró járási hivatal foglalkoztatási osztályán (munkaügyi központnál) tájékozódhatsz.

GYED-ről, GYES-ről, GYET-ről visszatérőként, pályakezdőként, tartósan munkanélküliként, 55 év felettiként, szakképzetlenként szeretnél elhelyezkedni? Munkáltatóként  támogatható munkavállalót foglalkoztatnál? Ingyenes hirdetési felületünk segít, hogy egymásra találjatok! 

Írta: Gellén Nóra - Pécsimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére