Jelenlegi hely

Figyelek rád! Figyelj rám! Figyeljünk egymásra! - Gyerekagykontrollal könnyebb

A gyerekekre játékos gyakorlatok, élmények és új ismerősök várnak, miközben megtanulják irányítani gondolataikat és érzéseiket. 

Időpont: 2024. május 25-26. szombat-vasárnap 9:00 - 16:00
Helyszín: Sombor Stúdió - Monor, Árpád utca 28.

Mi történik a kétnapos gyerektanfolyamon?

„Ügyelj gondolataidra, mert azok szabják meg szavaid!
Ügyelj szavaidra, mert azok szabják meg tetteid!
Ügyelj tetteidre, mert azok szabják meg szokásaid!
Ügyelj szokásaidra, mert azok szabják meg jellemed!
S ügyelj jellemedre, mert az szabja meg sorsodat”
                                                          (Frank Outlaw)

Ez a kis idézet szerepelt azon az ajándék kártyán, amelyet 1997-ben a négynapos felnőtt tanfolyam elvégzése után útravalóul kaptam.

Gondoljunk csak bele, valóban mennyire fontosak és hasznosak Frank szavai életvitelünkben, gyerekeknél és felnőtteknél egyaránt. Már a legkisebbek is tudják, hogy nemcsak testünk van, hanem érzéseink és gondolataink is.

Gyakorlatok a tanfolyamon

A „limuzin” játékon keresztül ismerik fel azt, hogy már gyerekként is ők maguk életük irányítói, mégpedig gondolataikkal, érzéseikkel. A limuzinban az utas mondja meg a sofőrnek, hogy merre menjen. A játékban a limuzin a testünket példázza, a sofőr az agyunkat, az utas pedig mi magunkat a gondolatainkkal, érzéseinkkel együtt.

A játékon keresztül jutunk el a pozitív gondolkodás fontosságához. Mindez persze nem azt jelenti, hogy a problémát letagadjuk, a nehézségeinket a szőnyeg alá söpörjük, hanem azt, hogy megoldandó feladattá alakítjuk át őket. Elérendő célokat tűzünk ki.

A gondolat-nagytakarítás az agykontrollos technikák egyik alapköve.

A gyerekekkel összegyűjtjük azokat az élethelyzeteket, amikor nem tudják jól irányítani a gondolataikat. Beszélgetünk arról is, mit éreznek ilyenkor a testükben. Ezen keresztül ismerik meg a stressz fogalmát. Majd néhány játékon keresztül tudatosítom bennük a stressz okozta testi érzeteiket is, mint a szapora légzés és az izmok megfeszülése.

Így jutunk el a relaxációhoz, amely a stressz természetes ellenszere, mindig rendelkezésünkre áll és segít a bennünk felhalmozódott feszültség oldásában.

A stresszkezelés az agykontroll másik alapköve.

A két agyfélteke összekapcsolása. Amikor relaxálunk és megpihenünk egy kicsit, az agyhullámok is lelassulnak. Alvás és ébrenlét határán egy ún. alfa állapotba kerülünk, ahol agyunk a legfogékonyabb állapotban van. Ahogyan a számítógép-programozó a számítógépét irányítja, úgy „ programozzuk” mi is „ szuperszámítógépünket”, vagyis agyunkat. Szavainkkal, gondolatainkkal és az elképzelt gondolati képekkel.

Az első nap délutánján még behatóbban és játékos formában ismerkedünk meg agyműködésünk csodáival; azzal, hogy agyunk két féltekéjének nem egyforma feladataik vannak, és nem egyforma működéseket vezérelnek. A két agyféltekénk összekapcsolásával, ugyanakkor agyunkat zseniműködésbe kapcsoljuk és erre mindenki képes. Felnőttek és gyerekek egyaránt.

A memóriafogasok elsajátításával feladatot adunk a memóriánknak és ezen keresztül fejlesztjük a képzeletünket, vizualizációs képességünket. Ha emlékezőképességünket naponta izmosítjuk, a tanulás folyamatát is meggyorsítjuk.

Két agyfélteként összekapcsolását, agyunk zseniális működését, fizikai úton is erősíthetjük, mégpedig a keresztező mozdulatok végzésével. Ez azon az alapvetésen alapszik, hogy a jobb agyféltekénk mozgatja a bal testfelünket, a bal agyfélteként pedig a jobb testfelünket.

Segítség a tanulásmódszertanban

A második nap délelőttjén számos tippet és trükköt kapnak a hatékonyabb tanuláshoz, egyfajta tanulásmódszertant tanítok nekik. Többek között megtanulják az elmetérkép- módszerét, elkészítik első elmetérképüket. Majd beszélgetünk arról, melyik gyakorlati tanácsot próbálják ki szívesen és alkalmazzák majd minél többször a tanulás során.

A blokk végén közösen, egy rajzos feladaton keresztül gyűjtik össze, ki miben zseni és közös játékban erősítik önbecsülésüket.

A tanfolyam második napjának délutánján a megérzéseinkről beszélgetünk. Egy különleges játékon keresztül ismerkednek meg a gyerekek a megérzéseikkel és azzal, hogyan tudják azt életük szolgálatába állítani. Kutatások is alátámasztják, megérzéseinket acélozzuk azáltal, ha naponta relaxálunk.

A fentieken túl természetesen ennél jóval több technikát sajátítanak el a gyerekek a két nap során, rengeteg játékkal, mozgással és pihenéssel. 

A tanfolyamon alkalmazott eszköztáram természetesen a csoport létszámához, összetételéhez és életkorához igazodik. Az agykontroll atyjától, José Silvától vett idézettel szeretném zárni kedvcsinálómat a gyerektanfolyamokon való részvételhez:

„Az egyik legjobb dolog a világon, ami egy gyerekkel történhet: a gyermekagykontroll. Felnőttként azt tanuljuk meg, hogyan javítsuk ki a hibáinkat, gyerekként azt, hogyan ne is kövessük el azokat.”

A tanfolyam előtt szeretettel várom a gyerekeket és szüleiket a Sombor Stúdió Nyílt napjára, ahol a Gyerekagykontroll tanfolyamról tartok ízelítőt, 2024. május 11-én szombaton, 11:00 - 12:00 között.

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

Jelentkezés a tanfolyamra, bővebb információ:
Telefon: +36 70 585 4757
E-mail: korbacska.judit@gmail.com


Korbacskáné Varga Judit
gyerekagykontroll oktató


Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére