Jelenlegi hely

Jégvilág - kiállítás és korcsolyapálya a Magyar Természettudományi Múzeumban

Hóra, jégre, igazi téli hangulatra vágysz? A Magyar Természettudományi Múzeumba kiállítással és korcsolyapályával beköszönt a jégkorszak.

A november 17-én nyílt kiállítás a legutolsó jégkorszak és a sarkvidék, valamint a tundra leglátványosabb, már kihalt vagy veszélyeztetett állatfajait mutatja be, mely egyszerre kínál élményt, tudást, szórakozást a család minden tagja számára, és teszi több generációs vonzó programmá a múzeumlátogatást. A kiállításhoz kapcsolódóan egy beltéri, 160 négyzetméteres plasztik korcsolyapályát is átadtak a gyerekeknek. 

A Magyar Természettudományi Múzeum fontos missziója, hogy az élővilágot fenyegető, globális klímaváltozás okozta társadalmi problémára már a legifjabb generáció körében felhívja a figyelmet, a fenntarthatóbb és élhető jövő megteremtése érdekében.

A tárlattal arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a bolygónkon tapasztalható klímaváltozás kiemelt intenzitással érinti a sarkvidéki területeket. A jégtakaró visszahúzódása az itt élő fajokat közvetlenül veszélyezteti. A civilizált világ víz- és légszennyezése is eljut a sarkvidékekre, ami szintén nagy veszélyt jelent az ottani élővilágra.

A korcsolyapályát múzeumi belépő megváltásával, felelősségi nyilatkozat aláírását követően lehet használni. A nyilatkozat előre letölthető, kinyomtatható, aláírható és a helyszínen leadható, de lehetőség van helyszíni kitöltésre is. 

8 éven aluli gyermekek csak felnőtt kíséretében használhatják a pályát. A korcsolyapálya használatához az előzetes időpontfoglalás nem kötelező, regisztrálni a helyszínen az információs pultban lehet. Ugyanakkor lehetőség van a helyet előzetes regisztrációval biztosítani, legkésőbb a látogatást megelőző napig, a muzeumpedagogia@nhmus.hu címen.

Korcsolyakölcsönzés

A helyszínen ingyenesen, kaució letétele mellett lehet korcsolyát kölcsönözni 25-östől 47-es méretig, de saját korcsolyát is lehet hozni.

Nyitva tartás: 2023. november 17 – 2024. február 17. között, minden nap 9–17 óráig.

Cím: Magyar Természettudományi Múzeum - 1083 Budapest, Ludovika tér 2-6.

Nyitva: 2023. november 17–2024. február 17. között, minden nap 9–17 óráig.

Forrás, további info

- Monorimami - 

 

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkereszttől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére