Jelenlegi hely

Jégvilág - kiállítás és korcsolyapálya a Magyar Természettudományi Múzeumban

Hóra, jégre, igazi téli hangulatra vágysz? A Magyar Természettudományi Múzeumba kiállítással és korcsolyapályával beköszönt a jégkorszak.

A november 17-én nyílt kiállítás a legutolsó jégkorszak és a sarkvidék, valamint a tundra leglátványosabb, már kihalt vagy veszélyeztetett állatfajait mutatja be, mely egyszerre kínál élményt, tudást, szórakozást a család minden tagja számára, és teszi több generációs vonzó programmá a múzeumlátogatást. A kiállításhoz kapcsolódóan egy beltéri, 160 négyzetméteres plasztik korcsolyapályát is átadtak a gyerekeknek. 

A Magyar Természettudományi Múzeum fontos missziója, hogy az élővilágot fenyegető, globális klímaváltozás okozta társadalmi problémára már a legifjabb generáció körében felhívja a figyelmet, a fenntarthatóbb és élhető jövő megteremtése érdekében.

A tárlattal arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a bolygónkon tapasztalható klímaváltozás kiemelt intenzitással érinti a sarkvidéki területeket. A jégtakaró visszahúzódása az itt élő fajokat közvetlenül veszélyezteti. A civilizált világ víz- és légszennyezése is eljut a sarkvidékekre, ami szintén nagy veszélyt jelent az ottani élővilágra.

A korcsolyapályát múzeumi belépő megváltásával, felelősségi nyilatkozat aláírását követően lehet használni. A nyilatkozat előre letölthető, kinyomtatható, aláírható és a helyszínen leadható, de lehetőség van helyszíni kitöltésre is. 

8 éven aluli gyermekek csak felnőtt kíséretében használhatják a pályát. A korcsolyapálya használatához az előzetes időpontfoglalás nem kötelező, regisztrálni a helyszínen az információs pultban lehet. Ugyanakkor lehetőség van a helyet előzetes regisztrációval biztosítani, legkésőbb a látogatást megelőző napig, a muzeumpedagogia@nhmus.hu címen.

Korcsolyakölcsönzés

A helyszínen ingyenesen, kaució letétele mellett lehet korcsolyát kölcsönözni 25-östől 47-es méretig, de saját korcsolyát is lehet hozni.

Nyitva tartás: 2023. november 17 – 2024. február 17. között, minden nap 9–17 óráig.

Cím: Magyar Természettudományi Múzeum - 1083 Budapest, Ludovika tér 2-6.

Nyitva: 2023. november 17–2024. február 17. között, minden nap 9–17 óráig.

Forrás, további info

- Monorimami - 

 

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.
Infra lámpa: Hogyan lehet a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Infra lámpa: Hogyan lehet segítségünkre a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Az infravörös (infra) lámpa egyre népszerűbb otthoni gyógyászati ​​eszköz, amely természetes módon enyhíteni a fájdalmat és gyorsítani a gyógyulást. De hogyan működik pontosan, milyen betegségek esetén érdemes használni, és mire figyeljünk vásárláskor? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre próbálok választ adni.
Trendek, melyek formálták az életmódváltást – A fogyókúrás piac 10 éves története

Trendek, melyek formálták az életmódváltást – A fogyókúrás piac 10 éves története

Az elmúlt évtized fogyókúrás trendjei valóban izgalmas változásokat hoztak az egészségtudatos életmód terén. Az egyes évek kulcsszavai jól bemutatják, hogy a fókuszpontok hogyan változtak a fogyasztói igények és a tudományos eredmények hatására. A „tiszta étkezéstől” kezdve a mikrobiomot célzó diétákig minden trend valamilyen új perspektívát adott az életmódváltáshoz és fogyáshoz.
Tavaszi lomtalanítás – a léleknek is jót tesz

Tavaszi lomtalanítás – a léleknek is jót tesz

Ahogy a természet megújul tavasszal, úgy bennünk is megszületik a vágy a frissességre és a tisztaságra. A tavaszi lomtalanítás nemcsak a fizikai tér rendezéséről szól, hanem a belső harmónia megteremtéséről is. Amikor rendet teszünk a környezetünkben, azzal lehetőséget adunk arra, hogy a lelkünkben is könnyebbséget érezzünk. Nézzük meg, hogyan hozhat testi és lelki megújulást a rendrakás!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére