Jelenlegi hely

Kütyük és gyerekek: mikortól engedjük nekik?

A gyerekek kütyühasználata komoly ütközőpont szokott lenni a szülők körében. Nem ritka, hogy vérre menő vitákat folytatnak arról, hogy való-e a gyerkőc kezébe tablet, okostelefon, esetleg laptop, és mikortól lehet ezeket engedélyezni a számukra. A vitában persze jelen van a két véglet: akiknek a gyereke előbb kezeli a tabletet, minthogy beszélni tudna, és azok, akiknél zéró tolerancia van a kütyükre. Kinek van igaza?

Mint mindig: aranyközépút

Nem meglepő, hogy mint a legtöbb esetben, ebben a témában is az aranyközépút tűnik a leginkább járhatónak.

A kütyüket ellenzők leginkább azzal érvelnek, hogy egy kisgyerek kezébe egyáltalán nem való ilyen eszköz. Játsszon csak szépen hagyományos módon, mi is így nőttünk fel. A tablet, illetve az elektromos eszközökön lévő játékok nagyon gyorsan be tudják szippantani a gyerekeket, meg is lehet nézni, hány 10 év körüli, képernyőfüggő gyerkőc van. Szerintük sokan csak azért adják ezeket oda a gyerekeknek, hogy addig se kelljen foglalkozni velük.

A másik oldal szerint ugyanakkor a 2020-as években már nem lehet ezektől az eszközöktől teljesen elhatárolódni, mert a mindennapi élet része. Mire a most kisbabák iskolába kerülnek, már az is lehet, hogy teljesen általános tanulóeszköz lesz a tablet, óriási hátrányba kerül, aki kicsiként nem tanulja meg kezelni. Ők akár saját tabletet is vesznek a 2-3 év körüli gyerekeknek – ezekből egyébként óriási választék van az Alza oldalán is.

Nem kell tiltani, de legyen limit

Valamilyen szinten mindkét oldalnak igaza van: nem jó, ha a gyerkőc állandóan ezeket a kütyüket nyomja, és az sem, ha rendszeresen ezekkel próbáljuk meg lekötni a figyelmét. De a teljes tiltás se feltétlenül célravezető, már csak azért sem, mert sok gyereket csak még jobban érdekel az, amit nem kaphat meg, és később, ha már nem tiltott számára, nehezebben fog tudni mértéket tartani.

Jó néhány szülő az iskolakezdést, vagy az azt megelőző évet jelöli ki határnak, amikor a gyermek elkezdhet ismerkedni a kütyükkel. Nem ördögtől való ugyanakkor, ha ennél kisebb korban, alkalmanként is hozzájuthat a gyerek egy tablethez: egy nagyon hosszú autóút során például életmentő tud lenni!

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére