Jelenlegi hely

Kütyük és gyerekek: mikortól engedjük nekik?

A gyerekek kütyühasználata komoly ütközőpont szokott lenni a szülők körében. Nem ritka, hogy vérre menő vitákat folytatnak arról, hogy való-e a gyerkőc kezébe tablet, okostelefon, esetleg laptop, és mikortól lehet ezeket engedélyezni a számukra. A vitában persze jelen van a két véglet: akiknek a gyereke előbb kezeli a tabletet, minthogy beszélni tudna, és azok, akiknél zéró tolerancia van a kütyükre. Kinek van igaza?

Mint mindig: aranyközépút

Nem meglepő, hogy mint a legtöbb esetben, ebben a témában is az aranyközépút tűnik a leginkább járhatónak.

A kütyüket ellenzők leginkább azzal érvelnek, hogy egy kisgyerek kezébe egyáltalán nem való ilyen eszköz. Játsszon csak szépen hagyományos módon, mi is így nőttünk fel. A tablet, illetve az elektromos eszközökön lévő játékok nagyon gyorsan be tudják szippantani a gyerekeket, meg is lehet nézni, hány 10 év körüli, képernyőfüggő gyerkőc van. Szerintük sokan csak azért adják ezeket oda a gyerekeknek, hogy addig se kelljen foglalkozni velük.

A másik oldal szerint ugyanakkor a 2020-as években már nem lehet ezektől az eszközöktől teljesen elhatárolódni, mert a mindennapi élet része. Mire a most kisbabák iskolába kerülnek, már az is lehet, hogy teljesen általános tanulóeszköz lesz a tablet, óriási hátrányba kerül, aki kicsiként nem tanulja meg kezelni. Ők akár saját tabletet is vesznek a 2-3 év körüli gyerekeknek – ezekből egyébként óriási választék van az Alza oldalán is.

Nem kell tiltani, de legyen limit

Valamilyen szinten mindkét oldalnak igaza van: nem jó, ha a gyerkőc állandóan ezeket a kütyüket nyomja, és az sem, ha rendszeresen ezekkel próbáljuk meg lekötni a figyelmét. De a teljes tiltás se feltétlenül célravezető, már csak azért sem, mert sok gyereket csak még jobban érdekel az, amit nem kaphat meg, és később, ha már nem tiltott számára, nehezebben fog tudni mértéket tartani.

Jó néhány szülő az iskolakezdést, vagy az azt megelőző évet jelöli ki határnak, amikor a gyermek elkezdhet ismerkedni a kütyükkel. Nem ördögtől való ugyanakkor, ha ennél kisebb korban, alkalmanként is hozzájuthat a gyerek egy tablethez: egy nagyon hosszú autóút során például életmentő tud lenni!

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére