Jelenlegi hely

Kütyük és gyerekek: mikortól engedjük nekik?

A gyerekek kütyühasználata komoly ütközőpont szokott lenni a szülők körében. Nem ritka, hogy vérre menő vitákat folytatnak arról, hogy való-e a gyerkőc kezébe tablet, okostelefon, esetleg laptop, és mikortól lehet ezeket engedélyezni a számukra. A vitában persze jelen van a két véglet: akiknek a gyereke előbb kezeli a tabletet, minthogy beszélni tudna, és azok, akiknél zéró tolerancia van a kütyükre. Kinek van igaza?

Mint mindig: aranyközépút

Nem meglepő, hogy mint a legtöbb esetben, ebben a témában is az aranyközépút tűnik a leginkább járhatónak.

A kütyüket ellenzők leginkább azzal érvelnek, hogy egy kisgyerek kezébe egyáltalán nem való ilyen eszköz. Játsszon csak szépen hagyományos módon, mi is így nőttünk fel. A tablet, illetve az elektromos eszközökön lévő játékok nagyon gyorsan be tudják szippantani a gyerekeket, meg is lehet nézni, hány 10 év körüli, képernyőfüggő gyerkőc van. Szerintük sokan csak azért adják ezeket oda a gyerekeknek, hogy addig se kelljen foglalkozni velük.

A másik oldal szerint ugyanakkor a 2020-as években már nem lehet ezektől az eszközöktől teljesen elhatárolódni, mert a mindennapi élet része. Mire a most kisbabák iskolába kerülnek, már az is lehet, hogy teljesen általános tanulóeszköz lesz a tablet, óriási hátrányba kerül, aki kicsiként nem tanulja meg kezelni. Ők akár saját tabletet is vesznek a 2-3 év körüli gyerekeknek – ezekből egyébként óriási választék van az Alza oldalán is.

Nem kell tiltani, de legyen limit

Valamilyen szinten mindkét oldalnak igaza van: nem jó, ha a gyerkőc állandóan ezeket a kütyüket nyomja, és az sem, ha rendszeresen ezekkel próbáljuk meg lekötni a figyelmét. De a teljes tiltás se feltétlenül célravezető, már csak azért sem, mert sok gyereket csak még jobban érdekel az, amit nem kaphat meg, és később, ha már nem tiltott számára, nehezebben fog tudni mértéket tartani.

Jó néhány szülő az iskolakezdést, vagy az azt megelőző évet jelöli ki határnak, amikor a gyermek elkezdhet ismerkedni a kütyükkel. Nem ördögtől való ugyanakkor, ha ennél kisebb korban, alkalmanként is hozzájuthat a gyerek egy tablethez: egy nagyon hosszú autóút során például életmentő tud lenni!

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan éljük túl a hőséget?

Hogyan éljük túl a hőséget?

Valahogy muszáj lesz. És bár az idei nyár (eddig) kegyesebb hozzánk, mint a tavalyi, a 38°C azért már alkalmas a nyugalom megzavarására. A szenvedés pedig csak a mazochistákat villanyozza fel, a többiek megoldások után kutatnak.
Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.
Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére