Foto: Canva
Nem csak minket érhet stressz, hanem gyermekeinket az iskolában a sok elvárás miatt, a kamaszkor nehézségei, és mehetünk még visszább a kisiskolásokhoz, az óvodásokhoz, legyen szó akár a beszoktatásról az új közösségről, és ha még ezt is figyelmen kívül hagyjuk, akkor is éri őket stressz, méghozzá a rajtunk ülő stresszt. Egy gyerek legyen az bármekkora, érzi, ha a szülő feszült, ez pedig rá is terhet ró.
Ez a megemelkedett stresszint, pedig előbb utóbb testi tüneteket fog produkálni, például alvási nehézségek, emésztőrendszeri betegségek, immunrendszer gyengeség formajaban és még sorolhatnám.
Ezek a diagnózisok pedig nem másért alakulnak ki, mint a fokozott szimpatikus idegrendszer testre gyakorolt hatásáért. Gondoljunk bele, mikor sok a stressz, mik a tüneteink.
Nincs étvágy, esetleg előfordulhat hányás, hasmenés, nem tudunk aludni, csak forgolodunk, minden betegséget elkapunk, legyen az akár egy sima nátha. Tehát ha sok a stressz, azaz fokozott a szimpatikus tónus, akkor ezek a tünetek már betegségbe fordulhatnak át.
És mégis ez hogy kapcsolódik az én hivatásomhoz azaz a mozgás szervrendszerhez?
Mivel egy egység vagyunk, legyen szó bármilyen lelki vagy testi problémáról, az sajnos a mozgató szervrendszert is érinteni fogja. Nézzünk rá két példát a sok közül:
- Ha nagyon ideges vagy, vagy nagy a teher észre vetted e, hogy minden fáj vagy esetleg régi sérüléseid újra fájnak? Nem véletlen.
- De nem is kell ilyen messzire menni , maga a szimpatikus hatás az életben maradásért küzd , tehát feszes lesz az izomzat. Feszes izomzat sérülékeny, ezáltal könnyebben megsérül terhelés alatt.
Talán úgy tudnám legjobban összefoglalni, hogy semmi sem káros, ha mértékkel történik. A stressz is lehet egészséges, ha nem visszük túlzásba, ha megtanuljuk kezelni a helyzetet.
Na de mi lehet a megoldás?
Könnyű azt mondani, hogy nyugodjunk meg, keresünk kikapcsolódást, de mégis hogyan, hol, kihez fordulhatnánk? Ezzel én is így voltam, ezért is végeztem el ezt a tanfolyamot.
Foto: Buzás Ágnes
Mi történik a kezelés során?
- a test 10-es agyidegén dolgozom, amivel a test vegetatív idegrendszeri egyensúlyát segítek létrehozni
- a terápia a stresszkezelési készséget javítja, így biztosítva a jobb szervi funkciókat.
Egy rövid összefoglalás a terápiáról:
- a modern ember tartós feszültségben él, ahogy a fentiekben már említettem
- a tartós nyomás, ami ránk nehezedik, a vegetatív idegrendszer paraszimpatikus részét elnyomja, ami testi konzekvenciákhoz vezet
- a túl sok testi-lelki teher eredményei lesznek:
- kardiológiai kimerültség, betegségek
- emésztőszervi panaszok, betegségek
- mentális diszfunkciók, koncentrációs zavarok, alvási nehézségek
- termékenységi zavarok
- immunrendszeri diszfunkciók, autoimmunitás, betegesség
- feszes, kemény, nyújthatatlan, kötött, szakadékony izomzat és kötőszövet
Ebben nyújt nagy segítséget a vegetatív egyensúlyunk visszaszerzésében a vagus ideg manuális mobilizálása.
Ha jellemző rád is néhány a felsoroltak közül, keress meg, segítek!
Buzás Ágnes
Gyógytornász-fizioterapeuta
Okleveles LoveYourBelly oktató
Telefon: +36 70 281 7910
Facebook: Buzás Ágnes gyógytornász-fizioterapeuta
Foto, listakép: Buzás Ágnes
Szponzorált tartalom