Jelenlegi hely

Az anyatej dúsítása sokat javíthat a koraszülöttek életminőségén

Évente mintegy 15 millió koraszülött baba születik világszerte, hazánkban pedig minden tizenegyedik várandósságra jut egy koraszülés.

Az anyatejes táplálás ebben a kritikus időszakban kiemelten fontos, amelyben hatalmas segítséget nyújtanak azok az anyatejelemző készülékek, amiket a Nutricia Early Life Nutrition adományozott hazánk vezető koraszülött osztályainak. A Honvédkórház Perinatális Intenzív Centrumában az elmúlt egy évben több mint 80 érintett babán segítettek, míg a Bács-Kiskun Megyei és a Borsod-Abaúj Zemplén Megyei Kórház perinatális intenzív osztályán évente több száz koraszülött kap lehetőséget egy egészségesebb életre a készüléknek köszönhetően.

Amennyiben a baba a terhesség 37. hete előtt jön világra, koraszülésről beszélünk – mivel ezek a csecsemők a szükségesnél kevesebb időt tölthettek méhen belül, különleges táplálásra van szükségük. Akárcsak az időre született babák esetében, a koraszülöttek számára is az anyatejes táplálás a legfontosabb, előfordulhat azonban, hogy az anyatej önmagában nem képes fedezni a koraszülött speciális tápanyagigényeit – ez jellemzően a 32. hét előtt, vagy az 1500 gramm alatt született babákra igaz.

„A koraszülöttek számára különösen fontos, hogy az anyatej-termelődés minél hamarabb beinduljon és a tápérték optimális legyen, ugyanis a fejletlen emésztőrendszerük miatt csak kis mennyiségű táplálékot tudnak befogadni. Az ideális anyatejes táplálás megalapozza a csecsemők bél- és emésztőrendszerének, valamint immunrendszerének fejlődését, csökkenti az allergiás megbetegedések előfordulási arányát, és segíti a kognitív fejlődést” – hangsúlyozta a magzatgyermek világnapja alkalmából Dr. Nádor Csaba, a Honvédkórház Perinatális Intenzív Centrumának vezetője.

Koraszülött baba

Évente több száz koraszülött életminőségén tudnak javítani a MIRIS-készülékkel

A koraszülöttek megfelelő táplálása a szülők és a szakemberek számára is kihívás: a budapesti és vidéki perinatális intenzív centrumoknak ajándékozott MIRIS anyatejelemző készülékek képesek elemezni az anyatej részletes tápértékét, így gyakorlatilag percek leforgása alatt kiderül, hogy szükséges-e az anyatej dúsítása. „Országos szinten Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Heves megyében a legmagasabb a koraszülések száma, melyek közül az első és az utolsó megye is a mi körzetünkbe tartozik. Egy anyatej összetételét elemző készülék jelentős segítség az orvosainknak, mert így garantáltan a legjobb táplálást tudják biztosítani az érintett babáknak. ” – hívta fel a figyelmet Dr. Szűcs Ildikó, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház Perinatális Intenzív Centrumának osztályvezető főorvosa.

A kecskeméti Perinatális Intenzív Centrumban évente csaknem kétszáz 1500 g feletti és száz 1500 g alatti koraszülött születik. „Az egészségi állapotuk és anyagcseréjük eltérő fejlettségi szinten van, ezért a táplálásnál egyéni igényekhez kell igazodni. A készülék által nyújtott mérési eredmények pontosabb, személyre szabott terápiás lehetőségeket biztosítanak a koraszülöttek számára.” – foglalta össze Dr. Kelemen Edit, a Bács-Kiskun Megyei Kórház Perinatális Intenzív Centrumának osztályvezető főorvosa.

 

Az egészségfejlődés már a fogantatásnál elkezdődik

Az élet első 1000 napja az egészségfejlődés szempontjából az egyik legfontosabb időszak: a baba ekkor olyan változásokon megy keresztül, amely nem csak a gyermekkori, hanem a felnőttkori egészségét is nagymértékben meghatározza. Fontos azonban hangsúlyozni, hogy ez a fejlődés már a fogantatás pillanatától elkezdődik, a születést követően pedig kulcsszerepet játszik benne az anyatejes táplálás. Az anyatej minden csecsemő számára a lehető legtökéletesebb táplálék, a koraszülöttek esetén azonban egyenesen életmentő lehet.

„A Nutricia Early Life Nutrition elkötelezett támogatója az anyatejes táplálásnak és a koraszülöttek életminőségét javító törekvéseknek, amelynek egyik alappillére az optimális korai táplálás. Biztosak vagyunk abban, hogy a MIRIS készülék segítségével, és a szakértők fáradhatatlan munkájának köszönhetően jelentősen sikerül javítani az érintett babák későbbi életminőségén” – mondta Dr. Kralovánszky Gábor, a Nutricia Early Life Nutrition orvosigazgatója.

 

Forrás:

Nutricia Early Life Nutrition

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére