Jelenlegi hely

Menzák a világ körül – Mit esznek az iskolások kelettől nyugatig?

Mi lesz ebédre? Országonként eltérő, hogy mit esznek az iskolában, óvodában a gyerekek. Gyorsételeket, előre csomagolt menüt vagy frissen főzött finomságokat? Nem meglepő módon a legnépszerűbb ételek közé tartozik a krumpli, a rizs és a káposzta. És a legtöbb helyen tej helyett gyümölcslevet adnak.

Nézzünk meg 11 országot és 11 tálcát: mit esznek a nagyvilágban a diákok?

Dél-Korea

Fejlett közétkeztetési rendszer és gondosan összeállított menü. A tálcán 5 mélyedés található: a két nagyobb részén levest és rizst tálalnak, a többiben salátát, zöldséget, tengeri herkenytyűket és gyümölcsöt. A nagyon vékony gyerekek egy kanál csukamájolajat is kapnak. Kedvelt ételek: kimcsi, szezámlevélbe töltött rizs mézes mártással, sütőtökös burgonyaleves, a hagymás palacsinta, polip, uborka- és sárgarépa-saláta.

Japán

Nagyon hasonlít a dél-koreai ebédhez: forró leves, hal vagy baromfi, rizs, saláta és tej. Japánban a diákok nem vihetnek otthonról ennivalót, csak a középiskolában. A suliban nincs étel- és italautomata, sem ebédlő, mindenki fehér köpenyben, a tanteremben, a saját asztalánál étkezik.

Nagy Britannia

Sült krumpli, sárgarépa, rizs, zabkása, saláta, gyümölcs és gofri csokoládékrémmel. Gyakran esznek gyorséttermi ételeket is (ott az a legolcsóbb), ezt nagyon szeretik.

Egyesült Államok

Egy átlagos napi menü Utah államban: őszibarack, kukorica, csirke és leves. A közétkeztetés nincs egységesítve, így államonként különbözik, hogy mi kerül a diákok tányérjára. A legtöbb helyen gyorséttermi ételek: rántott csirkefalatok, sült krumpli, pizza. A szülők is csomagolnak falatkákat az uzsonnásdobozba.

Törökország

A török iskolások otthonról viszik az ebédet: rozskenyér, dió, szőlő, alma, gránátalma és kefír. Egészséges és agyserkentő!

Thaiföld

Mai menü: sertés édes-savanyú mártásban, rizs, babánlevelekkel borított puding

Franciaország

Egy ebéd Nyugat-Franciaországból: hal, spenót, burgonya és sajt. A franciáknál az ebéd a főétkezés, ebédszünet 1-2 órát tart.

Finnország

A finnek komolyan veszik, hogy egészségesen és rendszeresen egyenek a diákok. Reggelit, ebédet és uzsonnát is kapnak, az ebédlőben sokféle fogás közül választanak. Egy napi menü: húsgombóc mártással, burgonya, saláta és müzli.

Oroszország

Az orosz gyerekek 9 és 12 óra között ingyenesen étkezhetnek, déltől már fizetős a menza. A képen kolbász, kása és tea látható.

Izrael

Friss gyümölcs, szendvics lepénykenyérből, müzliszelet. Vitamindús, az biztos.

Magyarország

A magyar menzát nem kell bemutatni, a gyerekeink beszámolnak róla. Jellemző a főzelék, leves, tészta, hús, és a gyümölcs. A képen: erőleves tésztával, babfőzelék csirkével és némi desszert. 

Forrás

 - Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére