Jelenlegi hely

Állítjuk az órát!

Ismét elérkezett a tavasz, és ezzel együtt március utolsó vasárnapján az óraátállítás. Pontosan mikor?

Hallottam már a téli és nyári időszámítás pártolóiról és ellenzőiről, de olyan kisgyermekes szülőről, aki szereti az óraállítást, még nem!

Egyszer egy anyukatársam kérdezte tőlem: nálatok is rosszul viselte a baba az óraállítást? Én ezen nagyot mosolyogtam, és azt válaszoltam, hogy NEM. A fiam tényleg nem viselte rosszul, sőt, mintha mi sem történt volna, ment minden a régi kerékvágásban: 6-kor kelt, ami akkor 7 órát jelentett, délben evett és feküdt, hiába járt már akkor 13-ra az idő, 19-kor pedig vacsorázott és jó éjt puszival aludni tért. Hidegen hagyta, hogy akkor már jóval elmúlt este 8 óra. A téli átálláskor pedig még kevésbé rezonált a mi szülői problémánkra, hiszem még csak 5 óra van! 11-kor még nincs kész az ebéd, és apa 18-ra még haza sem ért. Az óraállítás nem a gyerkőcöt zavarja össze, hanem a szülő dolgát nehezíti meg. 

Miért olyan nagy baj ez? Mert a legtöbb édesanya nagyon sokat dolgozik azon, hogy a gyermekének napirendet alakítson ki, az ébredés, reggeli, séta, játék, ebéd, szundi, játék, apa hazaérkezése, vacsora és fürdés időszakaira osztják az életüket. Ebből indulnak ki aztán, ha egy programnak időpontot kell találni. De hiába mennének valahová, ha a gyerkőc már egy órája aludna, vagy türelmetlenül várja az étkezést; ha a megszokott torna most egy órával később kezdődik, amikor már nyűgös; vagy indulni kellene a munkába és a bölcsibe, de esze ágában sincs még kelni.

Két módszert hallottam eddig az átszoktatásra, mindkettő elég kézenfekvő:

1. vagy élik a szülők az új idő szerint az életet, és a kicsi rövidesen megszokja, hogy hamarabb vagy később van kelés, kezdődik a mocorgás odahaza.
2. vagy lassan 15-30 perces késleltetésekkel állítják át a csöppséget az új rendre. Először csak 15 perccel később van ebéd, majd pár nap múlva egy fél órával, és végül elérnek a teljes órás késleltetéshez.

Nálunk az vált be, hogy az egyik órát a lakásban nem állítottuk át. Persze nagyon figyeltünk rá, hogy nehogy arra hagyatkozzunk, ha felnőtt időről volt szó. Ha viszont a kisfiam nyűgösködött, sírt, akkor mindig előbb arra néztünk, hol is jár most az ő kis belső órája?

Idén éppen Húsvétra, azaz Nagyszombat éjjelre fog esni a nyári időszámítás szerinti óraállítás.

2016. március 26-án szombaton éjjel, 2016. március 27. vasárnap virradóra állítjuk 2 óráról 3-ra a vekkert.

Legyünk résen, hétfőn azért már ne pizsamában találjanak minket a korai locsolók! 

Szerző: Ágnes, Csabaimami

Képek: pixabay

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére