Jelenlegi hely

Százszor szólok: mégsem csinálja!

Ugye ismerős a helyzet? Közeledik a lefekvés ideje, de gyermeked még mindig nem indult el fürödni, a táskája nincs bepakolva, a játékok szanaszét hevernek a földön... Pedig már százszor szóltál neki! És akkor megemeled a hangod...

Oda az esti harmónia és hiába szeretnéd másképp csinálni... úgy érzed, hogy nincsenek eszközeid.

Megkérdeztük dr. Skita Erikát és Turáni Szabolcsot – az Értsünk szót alapítóit, a Beszélj úgy, hogy érdekelje… és a Testvérek féltékenység nélkül tréningek hazai hivatalos képviselőit -  arról, hogy mit tehet egy szülő ebben a helyzetben?

A szakemberek tanácsai:

„Az ilyen helyzetek megoldása azért nehéz, mert az agyunk ilyenkor a problémát látja, és kevésbé tud empatikusan reagálni. Ötletek a helyzet kezelésére:

Vegyük elő a humorérzékünket!

Ha nagyon komolyan vesszük a pakolást és az szinte mindig vitába torkollik, a gyerekek összekötik a negatív érzelmeiket a pakolással, és mindig nehéz lesz rávenni őket. Hagyjunk helyet a spontán lehetőségeknek, próbáljuk meg a vicces oldalát látni a dolgoknak. Fordítsuk meg a szituációt, játsszák ők a szülőt, nézzük, mire jutnak velünk wink!

Alakítsunk ki rutinokat!

Legyen meg mindennek a maga ideje és ne az utolsó, vagy az utolsó utáni pillanatban akarjunk elvégezni mindent. Ez tűnhet néha rugalmatlannak, ám ha a gyerekeink is pontosan tudják, minek mikor van itt az ideje, sokkal kevésbé állnak ellen a feladatoknak. Ehhez persze arra is szükség van, hogy mi magunk is alkalmazzunk hasonló rutinokat.

Beszélgessünk a nehéz helyzetekről!

Használjuk a nyugodt időszakokat arra, hogy ötleteljünk, hogyan tudnánk megelőzni a feladatok összecsúszását, és a veszekedést. Vegyük komolyan a gyerekek javaslatait is, ne ragaszkodjunk minden áron a magunk által helyesnek vélt megoldáshoz. Ha elvárjuk, hogy ő maga intézzen el valamit, segít, ha a megoldáshoz a saját ötleteivel is hozzájárul."     


A legjobb tanács is csak akkor ér valamit, ha abból a mindennapokban alkalmazott gyakorlat lesz, tehát sikerül beépíteni a család életébe. De hogyan?

Van egy olyan tudományos kutatásokon alapuló, szakértők által összeállított módszer, ami már bizonyított az elmúlt több mint 30 évben; egy olyan technika, ami szülők ezreit tette türelmesebbé, empatikusabbá. Akik ismerik és használják, mind egyetértenek abban, hogy a mindennapok könnyebbek lettek, a nézeteltéréseket egyszerűbben tudják elsimítani, kevesebbet veszekednek és kiabálnak, gyermekeik mégis „megjavultak”:

A 36 000 forint értékű "Beszélj úgy, hogy érdekelje..." tréningre most ingyenes részvételi lehetőséget nyerhetsz!
 

Országszerte 4 helyszínen, összesen 40 nyertes!
 

SZERETNÉK RÉSZT VENNI AZ INGYENES SZÜLŐI TRÉNINGEN!
 

KI FIZETI A 40 NYERTES TRÉNINGJÉT?

A Pályázat az Imami Egyesület NEA-TF-16-SZ-0243 számú, „Vállalom, szeretem, nevelem! - országos kommunikációs és képzési program" című projektje keretében, a Nemzeti Együttműködési Alap, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával valósul meg.

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére