Jelenlegi hely

Ki a védőnő(m)?

Azt, hogy melyik védőnőhöz tartozol, nem a lakcímkártyádon szereplő cím határozza meg, hanem az az utca és házszám, ahol életvitelszerűen laksz. 

A védőnő keresőben választ kaphatsz arra, hogy melyik védőnőhöz tartozol és megtalálod az elérhetőségeit is: KATTINTS IDE!

De ki is az a védőnő és miben segíti a családokat?

  •  Európában is egyedülálló százéves múltra visszatekintő Védőnői Szolgálat 2015-ben Hungarikum lett Magyarországon.
  •  Védőnői munkát csak főiskolai oklevéllel rendelkező személy végezhet.
  • A család életében a családtervezéstől a gyermek középiskolai tanulmányainak befejezéséig jelen vagyunk. Komplex egészségügyi, szociális, mentálhigiénés feladatokat látunk el, mindig szem előtt tartva az egyéni szükségleteket.
  • Területi védőnő a várandós gondozást, ill a 0-6 éves gyermekek gondozását látja el. Gyakorlatilag addig vagyunk a család életében, ameddig a gyermek iskolába nem megy.
  •  Szoros kapcsolatban vagyunk az egészségügy területén dolgozókkal (pl. házi gyermekorvosokkal, szülész-nőgyógyászokkal, szülésznőkkel) és a Gyermekjóléti Szolgálat munkatársaival.
  •  A családok otthonában látogatások alkalmával és a tanácsadó helyiségekben tanácsadások alkalmával követjük nyomon a várandóságot.
  • Segítünk a várandóság alatt, felkészítünk az újszülött fogadására, majd segítünk a szoptatásban és a csecsemőgondozásban.
  • Folyamatosan figyelemmel kísérjük a csecsemő és a kisgyermek testi-, lelki- és szociális fejlődését.
  • Az általános és középiskolákban az iskolavédőnők veszik szárnyaik alá a tanulókat. Orvosi vizsgálatokat, szűréseket szerveznek, lebonyolítják a védőoltásokat, valamint előadásokkal segítik a fiatal generációt az egészséges életkezdethez.
  •  A kórházakban kórházi védőnők támogatják az édesanyákat a megszületett gyermekek anyatejes táplálásában és segítik a gyermekágyas anyákat.
  • A Családvédelmi Szolgálatoknál szintén védőnők dolgoznak, ahol a családtervezési ismeretekkel segítik a válsághelyzetben lévő nőket.

Nagyon szép a hivatásunk, keress bennünket bátran!

dr Jávorcsikné Kóré Ildikó védőnő

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére