Egy jó példa
A hódmezővásárhelyi fenntartható tanösvényt, a Rotary sétányt 2022 tavaszán hozták létre Hódmezővásárhely szívében. Jelenleg egy helyi rovarbarát számításai szerint mintegy 38 fajta pillangó él a tanösvénnyé bővített sétányon.
Megérte?
Kis befektetéssel nemcsak környezeztudatos, a természet védelmét fő szemponként kezelő terv alapján jött létre egy kert, de újrafelhasznált anyagok használatával, a helyi természeti adottságok és fajok figyelembe vételével a tudatformálásban, tanításban is sokat segíthet egy fenntartható városi kert.
Szalai Tünde képe 2023 tavaszán (Fotó forrása)
A vásárhelyi kertészek szakmailag tudatosan telepítettek a lepkék számára csalogató növényeket. A kertet tervező szakemberek számos őshonos, valamint száraz éghajlatról származó növényt ültettek a tenyérnyi területre.
A Rotary liget Facebook nyilvános csoportjának képe (Kép forrása)
A vásárhelyi sétány a nemzetközi Green city hálózat részeként épült, ezért sem meglepő, hogy a park kivitelezésének az ökológiai lábnyoma rendkívül szerény. Ez is a tudatos tervezés eredménye. Az építéskor helyi komposztot és famulcsot használtak, valamint egy kisebb rész burkolata is helyi bontott anyagból készült.
A Rotary ligetet a helyiek a téglafalak miatt Téglagyári Tanösvénynek is hívják (Fotó forrása; 2022)
A kert nem mellesleg, biztosítja a fenntarthatóság, a klímavédelem, az oktatás és a turizmus összhangját.
Szalai Tünde fotója (Forrás)
Különleges élmény a természet iskolájában évszakonként nyomon követni a családoknak, az óvodás, iskolás csoportoknak környezetük változásait, megfigyelni testközelből a növények és rovarok együttélését, mindennapjainkra gyakorolt hatását.
ADL - Debrecenimami
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges