Jelenlegi hely

Bébiológia - 33. hét

Bébi(bi)ológa, azaz Manó fejlődése hétről hétre: a várandósság harmincharmadik hete.

33. hét

A kis Buddha egyre elmélyültebb. Egyre dundibb, hurkásodó lábacskáit a klasszikus magzati pózba rendezve, sokat meditál. Vagy csak „simán” átalussza a napot…? Helye már kifejezetten szűkös, a magzatvíz mennyisége sem nő tovább, sőt lassan csökkenni kezd.

A „jó gyerekek” most már fejjel lefelé fordulnak, okosan beillesztve fejecskéjüket a medencebemenetbe. A „rosszcsontok” még fenéken ülve helyezkednek el, sokszor utolsó pillanatra halasztva a megfordulást.

Jól kivehető, Buddhamanó mikor bökdös a könyökével, mikor a sarkával. Jó játék: ahova apa teszi a kezét, előbb-utóbb megjelenik egy dudor. Nagyon vicces egyben megható a pocakon át dudorodó, ide-oda vándorló krumplik látványa.

Kisbuddha 45 centi hosszú és valószínűleg több mint két kiló. Az egyéni alkati eltérések egyre nagyobbak.

A rajzot Mucsi Tina készítette, a szöveget pedig az ötgyermekes Kaposvárimaminak, azaz Patak Cs. Gyöngyvérnek köszönhetjük.

A rajz és/vagy a szöveg jogellenes (a szerzők írásbeli hozzájárulása nélküli)  felhasználása esetén a közzététel napi díja (kötbér) bruttó 25.000 forint képenként / mondatonként.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Egy tészta és sok szósz

Egy tészta és sok szósz

Van itthon egy kis hús, egy kis ez, egy kis az, de mi legyen belőle? Persze a fénysebességénél is gyorsabban, az sem baj, ha a maradékok is eltűnnek… Na erre ideálisak a szószos tésztaételek és egytálételek.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére