Jelenlegi hely

KSH: a láthatatlan munka figyelembe vételével jelentősen emelkedne a GDP

A háztartáson belül vagy önkéntes munkaként a közösség javára végzett, úgynevezett láthatatlan munka az ország gazdasági potenciáljának része, figyelembe vételével például a 2010-es bruttó hazai termék (GDP) jelentősen, 23 százalékkal magasabb lenne - mondta el a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szakértője sajtótájékoztatón kedden Budapesten.

Szép Katalin, a KSH nyugalmazott főosztályvezetője  ismertette, a 15-84 éves, magánháztartásban élő népesség a 2009-2010-es időmérleg kutatás adatai szerint több időt fordított a fizetetlen munkák elvégzésére, mint a fizetett munkákra. Kiemelte: a reprezentatív mintán vizsgált népesség egy adott napon az idejének 26 százalékát töltötte munkával, aminek 14,9 százalékát az úgy nevezett láthatatlan munka, 11,4 százalékát pedig a fizetett munka tette ki. Szép Katalin szerint ez azzal magyarázható, hogy a házimunkában a népesség 90,6 százaléka, míg fizetett munkában csupán a 32,2 százaléka vett részt.

A Mennyit ér a láthatatlan munka című sajtótájékoztatón arról is beszámolt, hogy az eseményt azért tartották április 5-én, mert minden év április első keddjén van a láthatatlan munka világnapja, a kezdeményezés Kanadából indult ki. A láthatatlan munka napjának célja, hogy felhívja a figyelmet a háztartásban elvégzett munka mennyiségére és értékére. Az eseményen részt vett még Székely Hajnalka, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének az elnöke, Giczi Johanna, a KSH Oktatás, kulturális és K+F statisztikai osztályának szakértője és Cseh Timea, a KSH osztályvezetője.

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére