Jelenlegi hely

Úton.... Séta a szülés-születés minőségéért - 2016

2014-ben a perinatális szaktanácsadó képzés tanáraival és végzős vagy már végzett hallgatóival elindítottuk az „Úton... Séta a SzüléSzületéS minőségéért” kezdeményezést, melyet ebben az évben is megszervezünk, immár harmadszor indulunk egyhetes utunkra. Célunk a szülés előtti, alatti és utáni események szakmai és emberi történeteinek fókuszba emelése. Egyben szeretnénk ennek a rendkívűl intim és őszinte időszaknak a sérülékenységére is ráirányítani a figyelmet. Tapasztalataink azt mutatják, hogy sétánk során a szakmai és emberi történetek összekapcsolódnak a tudományos, gyakorlati és tapasztalati szempontok talaján.
 
A Séta 2016 útvonalterve:

Június 27. délután: nyitóprogram, indulás Budapestről az ELTE PPK Izabella utcai épületének kertjéből Egerbe.
Június 28. reggel: indulás az egri Markhot Ferenc Kórházhoz, este érkezés Bélapátfalvára
Június 29. reggel: indulás tovább, este érkezés Ózdra
Június 30. reggel: indulás az ózdi Almási Balogh Pál Kórházhoz, este érkezés Upponyba
Július 1. reggel: indulás tovább, este érkezés Kazincbarcikára
Július 2. reggel: indulás a Kazincbarcikai Kórházhoz, este érkezés Miskolcra
Július 3. reggel: indulás a MISEK-hez, utána a B-A-Z megyei kórházhoz, majd a HOLDAM Egyesület által működtetett anyaközpontba, a miskolci HOLDAM Udvarba,  este hazaérkezés Bp-re.

Idén Budapestről először Egerbe indulunk busszal, majd onnan Miskolcig kb.150 km-t teszünk meg gyalog, közben érintjük Ózdot és Kazincbarcikát is. Az egri és a borsodi régió fontossága abból adódik, hogy ezeken a helyeken a szülészetek megkapták a WHO-UNICEF által adományozott „Bababarát Kórház” minősítést. Sétánkkal egyrészről szeretnénk a szakma figyelmét felhívni az itt tapasztaltakra, mintaként állítva az országos átlagnál alacsonyabb császármetszési arányokat: http://index.hu/belfold/2016/02/12/csaszarmetszes_szules_aranyok_infografika/

Másrészről adományt szeretnénk gyűjteni, hogy a befolyt összegből a képen láthatóhoz hasonló babaágyat vásárolhassunk az érintett szülészeteknek annak érdekében, hogy a babák és az anyák minél tovább zavartalanul és biztonságban maradhassanak együtt. Ez a babaágy közvetlenül az édesanya ágya mellé tehető, így biztosítható a folyamatos együttlét, akár császármetszés után is. Az újszülött a műtét utáni néhány órában is az anyai közelség biztonságában lehet, amíg édesanyjának feküdnie kell, akkor is, ha szaksegítség vagy hozzátartozó nem tud jelen lenni.
 
 
 

 

Ha szívesen támogatnád a célkitűzéseinket, akkor te magad is velünk sétálhatsz, és hozzájárulhatsz  1-2 ezer forint adománnyal az „Egy Aranyóra = Egy Kilométer” kampányunkhoz.

Felajánlásodat köszönettel fogadjuk az Aktív Pszichológia Alapítvány számlaszámára:
Raiffeisen Bank 12010154-00102546-00100003     Közlemény: Séta 2016 – adomány
 
A támogatásokból 150.000.-Ft-ot szeretnénk összegyűjteni még június 27-i indulásunk előtt. Ebből az összegből 5 db babafekvőhelyet tudunk vásárolni, melyeket az egri, ózdi, kazincbarcikai és a két miskolci szülészeti osztálynak ajándékozunk. Ha az indulásig nem sikerül összegyűjteni a megjelölt összeget, akkor utólag küldjük el az érintett szülészeteknek a babaágyakat.
 
Aktuális programjainkról, az utunk során zajló eseményekről a Séta blogján, facebook oldalán és weboldalán olvashatsz, melyen - ha hozzájárulsz - a Te támogatásod és neved is szerepelni fog.
 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére