Jelenlegi hely

Robotpincérek egy pesti kávézóban

A jövőben majd robotpincérek hozzák ki a kávét és szórakoztatják a vendégeket az éttermekben. Egy józsefvárosi kávézóban, a Práter utcában mindez már megvalósult.

A kívülről hétköznapinak látszó kis kávézó, az Enjoy Budapest Café belül meglepetéseket rejt. A vendégeket egy mosolygós robot, Pepper üdvözli, megkérdezi a nevüket és életkorukat angolul.

Magyarországon szinte egyedülállóan humanoid robotok egészítik ki a személyzet munkáját, összesen tizenhat: 9 kicsi és 7 nagy. Vannak felszolgáló robotok, szórakoztató és játékrobotok, és egy információs robot, aki harminc nyelven ad tájékoztatást a látogatóknak. 

A kicsi, programozható játékrobotokat is sok attrakcióra képesek: utánozzák a hangot, zenét szolgáltatnak, verset szavalnak. A pincérobot lézer és ultrahang technológia segítségével tájékozódik, felismeri az emberi arcokat.

A kávézót üzemeltető informatikai cég bemutatótérként tekint a helyre, szeretnék közelebb hozni a robotikát és a programozást a vendégekhez, különösen a jövő generációjának, a gyerekeknek. A robokat ki lehet próbálni, játszani is tudunk velük.

Az Enjoy Budapest Café célja egy műhelyközösség létrehozása, ahol bárki bekapcsolódhat a robotok fejlesztésébe, programozásába. A gyerekek pedig a játékrobotok által elkezdhetik megismeri és megtanulni a programozás alapjait, ami egy igazi jövőálló szakma.

Enjoy Robotics, Enjoy Budapest Cafe, Corvin-negyed, Budapest, IX., Práter u. 6-8.

Forrás: jozsefvaros.hu, enjoyrobotics.com
Fotók: enjoyrobotics.com

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére